Zdenda Formánek | | A-tým

Juniorský obránce Pazdera hodnotí svůj první start za A-tým

Do středečního utkání na zimním stadionu v Chocni zasáhl chrudimský odchovanec Erik Pazdera. Ve svých 17-ti letech si tak poprvé vyzkoušel dospělý hokej. Souboj se Spartakem byl navíc speciální v tom, že v choceňském dresu nastupuje Erikův otec Aleš. Nejen o tom mluvil mladý obránce v krátkém rozhovoru.

Jak bys zhodnotil své první utkání za A-tým HC Chrudim, jak se ti hrálo?

Myslím, že jsem odehrál dobrý zápas, hrál jsem svoji hru a to mi vyhovovalo. Spoluhráči mě také dost podpořili a díky tomu jsem se do zápasu rychle dostal.

Kdy a jak ses dozvěděl, že budeš hrát?

Den předem, po úterním prvním tréninku s Áčkem.

V týmu HC Spartak Choceň působí tvůj otec Aleš. Jak se ti proti němu hrálo, hecovali jste se před utkáním?

Samozřejmě jsme se na tenhle zápas oba těšili, už dříve jsme si dělali srandu z toho, že bychom jednou mohli nastoupit v zápase proti sobě a když jsem dostal šanci, tak jsem ji musel využít. Na ledě jsme se ale bohužel setkali jen při pár střídáních.

Jaký je rozdíl mezi juniorskou ligou, ve které pravidelně nastupuješ a seniorským hokejem?

Přišlo mi, že jsem měl v zápase na všechno více času než v juniorce, ale po fyzické stránce ať už rychlost, nebo osobní souboje byli obtížnější.

Co bylo rozhodujícím faktorem vaší včerejší prohry?

Ze začátku první třetiny jsme se rychle dostali do vedení, ale pak jsme přestali hrát zodpovědně dozadu a soupeř toho využil.