Zdenda Formánek | | A-tým

A-tým má za sebou základní část a vyhlíží první utkání nadstavby

Chrudimští hokejisté splnili prvotní cíl sezóny, a to postoupit v rámci nově vzniklé Východočeské ligy do nadstavby lépe umístěných týmů. I přes dvě těsné porážky v posledních kolech skončili svěřenci trenéra Poláka na 3. místě.

Společně s Chrudimí do nadstavby postoupila Litomyšl, Choceň a čtvrtou postupovou příčku těsně vybojovali Kohouti z České Třebové na úkor Moravskotřebovského Slovanu. K týmům z našeho kraje se přidají dále hokejové kluby z Královehradeckého kraje. Konkrétně to bude Jaroměř, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov a Náchod, jenž bude prvním soupeřem A-týmu již tuto neděli. Všechny body po základní části se mažou a začíná se na novo od nuly. Do následného osmifinále play-off postoupí všechny týmy, kde se utkají v zápasech hraných na dvě vítězná utkání s týmy ze skupiny hůře umístěných. Proto bude důležité neprospat začátek nadstavby a vybojovat co nejvíce bodů, abychom získali ve vyřazovacích bojích co nejpříznivějšího soupeře. Moc si vážíme podpory vás fanoušků během celé sezóny a věříme, že se na domácím zimním stadionu budeme potkávat i nadále. První možnost zajít na hokej budete mít již tuto neděli, kdy od 18:30 sehrajeme první domácí utkání nadstavby proti Náchodu. Nově zavedený model soutěže slibuje, rozhodně zajímavou podívanou, kdy na zimní stadion v Chrudimi dorazí v rámci ligy i jiní soupeři než během posledních let. Navíc tím, že se soutěž rozdělila na týmy lépe a hůře umístěné po základní části, slibují utkání větší vyrovnanost a kvalitu. Rozpis všech utkání A-týmu najdete na webu hcchrudim.cz v sekci muži a utkání.