Zdenda Formánek |

Další úspěch pro Formánka, ze 14. místa si ho vybral tým Red Deer Rebels v draftu CHL!

Sedmnáctiletý chrudimský odchovanec se dočkal ocenění za výborně odehranou loňskou sezónu. Tu strávil především v prvoligovém HC Stadion Vrchlabí. Zapsal si také premiérový start v Tipsport extralize, který okořenil první extraligovou brankou v dresu pardubického Dynama. Díky jeho výkonům si ho do hledáčku dal kanadský juniorský tým Red Deer Rebels z provincie Alberta. Ten měl stejně jako další týmy kanadských juniorských mužstev možnost, vybrat do svého týmu dva evropské hráče. Na Formánka se dostalo hned při 14. volbě, což ho řadí mezi nejúspěšnější Čechy letošního draftu. Celkem měli Češi hned 14 zástupců, shodně 7 a 7 z hráčů narozených ročníků 2003 a 2004.

To že nějaký hráč projde draftem CHL ještě jistě neznamená, že za daný tým nastoupí. Jisté ale je, že pokud mladý evropský hokejista neprojde draftem, tak si v této prestižní soutěži zahrát nemůže. Tým Red Deer Rebels hraje konkrétně WHL (Western Hockey League) již od roku 1992. Za tu dobu se v jeho dresu mihlo hned několik slavných hokejistů. Z českých hráčů zde nastupoval například Marti Erat, Martin Hanzal či Michael Špaček, mezi nejznámějšími Kanaďany vyčnívá hvězdný útočník Edmontonu Oilers Ryan Nuget-Hopkins. Jisté je, že každoročně v kanadských juniorských soutěžích působí řada budoucích hvězd NHL a každé utkání je sledováno skauty a týmy nejslavnější hokejové ligy světa. Jestli se kluk, který ještě před 8 lety střílel góly v chrudimském dresu v soutěži prosadí je zatím ve hvězdách. My mu budeme jménem klubu HC Chrudim držet palce a věříme, že ho v budoucnu některý z našich mladých hráčů minimálně napodobí.